“Wij hebben een huis gekocht dat we van onder tot boven hebben gestript. Dan ligt het voor de hand om meteen de isolatie goed aan te pakken. Ons doel is om de energielasten zoveel mogelijk omlaag te brengen. De energiecoach van het Energieloket is langsgekomen in het nieuwe huis om advies te geven. Zo kon hij de situatie ter plaatse beoordelen. Je kon merken dat hij jarenlang in de praktijk heeft gewerkt en weet waar hij het over heeft. Hij heeft veel technische kennis en vertelde ons welke isolatiemethoden voor ons huis het geschiktste waren.”

Tip van de heer Ravensbergen

‘Gewoon doen! Loop langs, bel of mail. Het is doodzonde als subsidies ongebruikt op de plank blijven liggen.’  

Warmtepomp

“Vervolgens hebben we offertes aangevraagd bij verschillende isolatiebedrijven. We hebben alles geïsoleerd: dak, vloer en spouw- en tussenmuren. Het glas in alle ramen is vervangen door HR ++-glas, net als de kozijnen. Daarnaast hebben we zonnepanelen. Op de eerste en tweede verdieping hangen geen radiatoren, maar verwarmen – en koelen – we met airco’s in iedere kamer. Beneden hebben we vloerverwarming (lage temperatuur verwarming). Deze constructie maakt het mogelijk om in de toekomst helemaal van het gas af te gaan en over te stappen op een warmtepomp. Op dit moment hebben we een hybride cv-ketel.”

Frisse gasten

“Ik wist dat er subsidiemogelijkheden waren voor de isolatiemaatregelen. Omdat wij meerdere maatregelen tegelijk hebben getroffen, krijg je nog meer terug. De energiecoach zoekt voor ons van A tot Z uit op welke lokale en landelijke regelingen we een beroep kunnen doen. Als we alle facturen binnen hebben, gaan we de aanvraag doen. Ook daar kan hij ons bij helpen. 

Ik ben ondernemer en eerlijk gezegd ben ik soms best wat sceptisch over de gemeente. Dingen gaan vaak traag en over heel veel schijven. Het is lastig om iets voor elkaar te krijgen. Maar het Energieloket heeft ons écht geholpen. De coaches zijn enthousiaste, jonge, frisse gasten, die van aanpakken weten. Het is ook heel laagdrempelig. Eén mailtje of belletje en het wordt geregeld.”